NOTICE: Many events listed here have been canceled or postponed due to the Covid-19 emergency. It is best to call ahead or check with organizer's websites to verify the status of any local event.

Change Location × Cologne, Germany

  Recent Locations

   BİAS TOSB OTOMOTİV TEST MERKEZİ 13. ÖĞLE SEMİNERLERİ in Cologne


   • BİAS TOSB OTOMOTİV TEST MERKEZİ 13. ÖĞLE SEMİNERLERİ Photo #1
   1 of 1
   February 21, 2020

   Friday   9:00 AM

   Performers:
   • No Performers Listed
   EVENT DETAILS
   BİAS TOSB OTOMOTİV TEST MERKEZİ 13. ÖĞLE SEMİNERLERİ

   FONKSİYONEL GÜVENLİK VE ISO26262 FARKINDALIK SEMİNERİ ISO 26262, otomotiv endüstrisinde kullanılan fonksiyonel güvenlik standardıdır. Fonksiyonel Güvenlik, genel sistem güvenliğinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur ve öncelikle karmaşık ve yüksek düzeyde entegre elektrik/elektronik kontrol sistemlerinin hatalı çalışma davranışlarıyla ilişkili tehlikeli etkilerin önlenmesini amaçları. 100'den fazla mikroişlemci, yaklaşık 100 milyon satır yazılım koduna sahip modern araçların mimarisinin %40'ından fazlası elektrik/elektronik bileşenlerden oluşmasından dolayı fonksiyonel güvenlik, araç mühendisliğinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Tasarım ve doğrulama faaliyetlerinin ürün geliştirme süreçlerine dahil edilmesini gerektiren otomotiv fonksiyonel güvenliği için ihtiyaç duyulan son teknolojik uygulamalar tipik olarak klasik bir otomotiv “V” modeline entegre edilir. Bu nedenle, Fonksiyonel Güvenlik genel ürün güvenliğini sağlamak için geliştirilen karmaşık araç elektrik/elektronik kontrol sistemlerinin bir parçası olarak tasarlanmalıdır. Günümüzde, fonksiyonel güvenlik için aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok zorluk vardır: Elektrik/elektronik sistemler tarafından kontrol edilen sürekli artan araç özellikleri ve fonksiyonları,Bu elektrik/elektronik sistemlerin araç içindeki yoğun kullanımı,Araçların elektrifikasyonu, gelişmiş elektrikli makineler ve enerji depolama sistemleri gibi yeni teknolojilerin benimsenmesi,Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) için artan talep,Siber suç tehdidi, Bu seminer, katılımcıların otomotiv endüstrisinde fonksiyonel güvenliğin önemini, ISO 26262'ye uyumun neden önemli olduğunu ve standarda uymak isteyen bir şirket için “ilk 10” sonuçlarını anlamasını sağlayacaktır. Seminer konu başlıkları; İşlevsel güvenlik konusuna giriş,Otomotiv endüstrisinde fonksiyonel güvenlik ilkeleri,ISO 26262'nin konumu ve belgelendirme veya onay gereklilikleriyle birlikte diğer standartlar, yönergeler ve mevzuat ile ilişkisi, KONUŞMACI HAKKINDA: John Birch, HORIBA-MIRA’da Fonksiyonel Güvenlik Şef Mühendisidir. 10 yılı aşkın süredir fonksiyonel güvenlik alanında hibrit ve elektrikli araç tahrik sistemi geliştirme tecrübesiyle çalışmaktadır. Şu anki ilgi ve araştırma alanı, bağlantılı ve otonom araçlarda sürüş güvenliğinin sağlanmasıdır. John, yeminli Mühendis olup York Üniversitesi Sistem Güvenliği Mühendisliği alanında lisansüstü sertifikası sahibidir. MISRA 'Otomotiv Güvenliği Vaka Argümanları için Kılavuz' belgesinin yazarı olan John, çeşitli akademik makalelerde ve fonksiyonel güvenlik alanındaki çeşitli patentlerde söz sahibidir. Adult - $0.00

   Cost: 0.00

   Categories: Other & Miscellaneous

   Event details may change at any time, always check with the event organizer when planning to attend this event or purchase tickets.

   Hotels and Airbnbs near BİAS TOSB OTOMOTİV TEST MERKEZİ 13. ÖĞLE SEMİNERLERİ. Book your stay now!